XIV Plener rysunkowo - malarski dzieci, młodzieży i dorosłych w Rysowni Bydgoszcz

XIV PLENER 2024 w Rysowni - zajęcia odbędą się w terminie 24.06, 25.06, 26.06, 27.06, 28.06, 01.07, 02.07, 03.07
Architektoniczno rysunkowe i pejzażowo malarskie spotkania plenerowe.

Zapisy na plener rysunkowo - malarski:

 • Agata Dołkowska 510 075 992, .
 • Szczegóły dotyczące materiałów i planu/programu dostępne
  po indywidualnym kontakcie i zapisie.
 • Przy zapisach mailowych proszę podać wybrany rodzaj, termin zajęć, imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Koszt pleneru rysunkowo - malarskiego

 • Dzieci (10 – 12lat) od 17.00 do 18.30
  - cena za 4 dni spotkań to 250 zł / cena za 8 dni spotkań to 400 zł
 • Młodzież (13-16lat) od 17.00 do 19.00
  - cena za 4 dni spotkań to 300 zł / cena za 8 dni spotkań 500 zł
 • Młodzież licealna i dorośli od 16.00 do 19.00
  – cena za 4 dni spotkań to 350 zł / cena za 8 dni spotkań to 600 zł
 • Płacimy z góry w gotówce na pierwszych zajęciach. Kwota za niewykorzystane zajęcia nie ulega zwrotowi.

Program pleneru rysunkowo - malarskiego

 • 5 spotkań w Myślęcinku w tym 3 na terenie ZOO (24,25,26,27,28.06)
 • 3 spotkania w Bydgoszczy -Londynek, Cieszkowskiego, przy Filharmonii (1,2,3.07)

W RAZIE DESZCZU SZUKAM MIEJSCA Z ZADASZENIEM, GDZIE MOŻNA RÓWNIEŻ PRACOWAĆ.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PRZEŚLĘ OSOBOM ZGŁOSZONYM NA PLENER.

Technikę pracy dobieramy indywidualnie do potrzeb i zainteresowań uczestnika. Zajęcia nie będą odwoływane z powodu deszczu, wtedy będziemy pracować pod dachem, proszę się nie martwić z tego powodu i nie dzwonić z pytaniami.
Nie spóźniamy się!!!

Dlaczego plener rysunkowo - malarski w Rysowni to dobry wybór?

Plener rysunkowo - malarski to wzbogacenie warsztatu i czas twórczego wypoczynku

Zajęcia w plenerze przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych w celu wzbogacenia warsztatu malarsko – rysunkowego nauczonego w zaciszu pracowni, jako czas twórczego wypoczynku na łonie natury.

Zmienność pogody: wiatr, deszcz, słońce wpływają na szybkość tworzenia, oddają klimat miejsca i czasu. Plener jest okazją do dogłębnej obserwacji natury, wypróbowania nowych technik rysunkowo – malarskich.

Plener - to trening przed praktycznym egzaminem na studia

Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu sprawdzającego predyspozycje do zawodu architekta, zdajesz na architekturę, architekturę wnętrz, kierunki artystyczne: malarstwo, grafikę, grafikę użytkową, rzeźbę, wzornictwo przemysłowe, modę, itp.

PRZYJDŹ poćwiczyć rysunek odręczny w plenerze, rysując pejzaż architektoniczny, perspektywę powietrzną w pięknej Bydgoszczy!

PLENER JEST DOBRYM TRENINGIEM RYSUNKOWYM PRZED EGZAMINEM PRAKTYCZNYM NA UCZELNIE ARTYSTYCZNE ORAZ ARCHITEKTURĘ!

Warsztaty z rysunku i malarstwa, ćwiczenie umiejętności przedstawiania przestrzeni i prezentacji natury.

Spotkania te są niezwykle ważne dla osób myślących o studiach architektonicznych, artystycznych, hobbystów chcących nauczyć się poprawnych zasad pracy w plenerze.

Zajęcia w plenerze są doskonaym uzupełnieniem zajęć z historii architektury oraz warsztatów prowadzonych w pracowni w ciągu roku.

Praca w plenerze jest najlepszym sprawdzianem umiejętności przedstawiania przestrzeni, oddawania nastroju panującego w naturze, wrażliwości kolorystycznej, światłocieniowej, dawania sobie rady w trudnych, zmieniających się warunków atmosferycznych.

Plenery rysunkowo - malarskie w wakacje organizowane w Rysowni

W wakacje letnie w Rysowni organizuje się plenery rysunkowo - malarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie miasta Bydgoszczy i okolic poświęconne różnym zagadnieniom z rysunku i malarstwa.

Do grupy "plenerowiczów" można dołączyć niezależnie, do wcześniejszego uczestnictwa w zajęciach rysunkowych, jest on dla wszystkich chętnych, chcących twórczo spędzić czas w mieście.

Zajęcia odbywają się w godzinach przed i popołudniowych. Poznajemy zakątki Bydgoszczy, zabytki architektoniczne oraz wyjątkowe elementy architektury.

Zwiedzamy okolice Bydgoszczy, pracujemy w różnych technikach rysunkowych i malarskich, a przede wszystkim i uczymy się:

 • Zasad perspektywy zbieżnej i powietrznej
 • Jak rysować i malować krajobraz?
 • Jak rysować i malować budynki i elementy architektoniczne?
 • Jak rysować zwierzęta w ich środowisku?
 • Jak rysować rośliny duże i małe?
 • Jak zorganizować warsztat pracy podczas pracy w plenerze?

X plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Bydgoszcz i Ostromecko - wakacje 2020

Wakacje 2020 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Bydgoszcz i Ostromecko Wakacje 2020 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Bydgoszcz i Ostromecko. Wakacje 2020 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Bydgoszcz i Ostromecko Wakacje 2020 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Bydgoszcz i Ostromecko

IX plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Wokół Wyspy Młyńskiej Bydgoszcz - wakacje 2019

Wakacje 2019 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszcz wokół Wyspy Młyńskiej Wakacje 2019 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszcz wokół Wyspy Młyńskiej. Wakacje 2019 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszcz wokół Wyspy Młyńskiej. Wakacje 2019 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszcz wokół Wyspy Młyńskiej.

VIII plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Jedziemy do Myślęcinka Bydgoszcz - wakacje 2018

Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2018 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze.

VII plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Jedziemy do Myślęcinka Bydgoszcz - wakacje 2017

Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze. Wakacje 2017 - plener rysunkowo malarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - jak malować i rysować zwięrzęta, ptaki i rośliny w plenerze.

VI plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze , Bydgoszcz, wakacje 2016

Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2016 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze.

V plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze, Bydgoszcz, wakacje 2015

Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze. Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - tajniki perspektywy malarskiej i praca w plenerze.

IV plener malarsko - rysunkowy w Rysowni - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle, wakacje 2014

Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle Wakacje 2015 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy - Nad Brdą i Kanałem Bydgoskim plener z wodą w tle

III plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Rysowni - Lipiec w Myślęcinku, wakacje 2013

Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku Wakacje 2013 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Myślencinku

II plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Rysowni - Lipiec w Ostromecku, wakacje 2012

Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy Wakacje 2012 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Ostromecku koło Bydgoszczy

I plener rysunkowo - malarski dla młodzieży i dorosłych w Rysowni - Bydgoszcz, wakacje 2011

Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych w Bydgoszczy Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych nad Brdą i Kanałem Bydgoskim w Bydgoszcz Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych nad Brdą i Kanałem Bydgoskim w Bydgoszcz Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych nad Brdą i Kanałem Bydgoskim w Bydgoszcz Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych nad Brdą i Kanałem Bydgoskim w Bydgoszcz Wakacje 2011 - plener plastyczny dla młodzieży i dorosłych nad Brdą i Kanałem Bydgoskim w Bydgoszcz

Rysownia - Bydgoszcz pracownia artysyczna rysunku i malarstwa prowadzi kursy rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nastostolatków.


Rysownia Agata Dołkowska
Bydgoszcz, ul. Dworcowa 84
REGON: 340881000

Agata Dołkowska
510 075 992