Rekomendacje dla Rysowni napisane przez osoby, które uczestniczyły w kursach rysunku i malarstwa oraz dzięki temu dostały się na wybrane kierunki studiów takie jak: ASP, Architektura, Politechnika a także uczelnie zagraniczne.Rysowanie polecam z całego serca każdemu kto chciałby zgłębić swoje umiejętności artystyczne jak i rozwinąć swoją wrażliwość na sztukę i otaczający nas świat. Pani Agata ze swoim indywidualnym podejściem do każdego uczestnika zajęć tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę sprzyjającą rozwojowi. Z Rysowni wyniosłam nie tylko niezbędne dla mnie umiejętności manualne ale też nowy sposób patrzenia a raczej dostrzegania niuansów mojego otoczenia.

Agata Karłowicz, sztuka mediów i edukacja wizualna Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2023

Z całego serca polecam Rysownię! Dzięki Pani Agacie i Panu Tadeuszowi dostałam się na wymarzone studia. Przez dwa lata przychodzenia do pracowni rozwinęłam swój warsztat, nauczyłam się dyscypliny i zdobyłam wszystkie potrzebne do dostania się na studia umiejętności. Każda lekcja była niezwykle wartościowa i merytoryczna, z indywidualnym podejściem do ucznia, a atmosfera - wspaniała! To był bardzo produktywny czas, dziękuję za możliwość uczestniczenia w zajęciach!

Lena Wojewódzka, wzornictwo ASP we Wrocławiu 2023

Zajęcia w rysowni Pani Agaty Urbańskiej trwały w moim przypadku 2 lata, które opierały się na wielkiej różnorodności pracy od szkiców postaci, martwej natury, siebie samych po projekty z wyobraźni, malarstwo czy architekturę a praca w pracowni bazowała na intelekcie, talencie, wytrwałości, cierpliwości, umiejętnościach technicznych i umysłowych. Pani Agata zawsze nad nami czuwała i była gotowa pomóc nam stać się lepszymi w tym co kochamy lub po prostu chcemy robić. Po dwóch latach pracy to jak widzę sztukę kompletnie, się zmieniło i nie wyobrażam sobie takiej zmiany gdyby nie decyzja o pójście na pierwsze zajęcia do Rysowni pani Agaty.

Olgierd Gil , sztuka mediów i edukacja wizualna Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2023

Bardzo polecam pracownie artystyczną Pani Agaty. Przez ostatni rok miałam okazję uczestniczyć w zajęciach. Rysownia jest miejscem, w którym sztuka ożywa, a kreatywność kwitnie.

Helena Smolińska, wzornictwo Politechniki Bydgoskiej 2023

Kiedy przyszłam do Rysowni zaledwie pół roku przed egzaminem na Architekturę nie spodziewałam się, że w tak krótkim czasie nauczę się tyle o rysunku jak i o sobie. Dzięki konstruktywnej krytyce, dobranym zadaniom i niezwykle osobistym podejściu Pani Agaty udało mi się nie tylko dostać na wybrane studia lecz także rozpoznać swoje mocne i słabe strony. Serdecznie polecam Rysownię każdemu kto chce dostać się na wymarzone studia jak i tym którzy pragną po prostu rozwijać swoją pasje do rysunku w niesamowitej atmosferze!

Iga Bonk , architektura Politechniki Wrocławskiej 2023

Do pracowni pani Agaty trafiłam gdy byłam w piątej klasie podstawówki nie myśląc wtedy że dzięki tym zajęciom dostane się wymarzoną uczelnie. Godziny spędzone w Rysownii pozwoliły mi skupić się na tym co sprawia mi przyjemność i odnaleźć kierunek studiów, który będzie dla mnie najlepszy. W Rysowni można tworzyć z potrzeby serca oraz pracować nad portfolio i przygotowywać się do egzaminów. Pani Agata i Pan Tadeusz, motywując do pracy, każdego starannie i z cierpliwością prowadzą przez ciężką drogę na studia. Pani Agata służy również dobrym słowem jednocześnie podchodzi bardzo profesjonalnie do nauki rysunku, malarstwa i podstaw projektowania. Polecam serdecznie to wspaniałe miejsce pełne pasji i zaangażowania.

Lena Balcerak, wzornictwo Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu 2023

Aby studiować architekturę, na każdej uczelni, należy najpierw zdać egzamin z rysunku, który może być wyzwaniem dla osób, które nie wiedzą czego się spodziewać lub odpowiednio się nie przygotują. Samodzielnie trudno jest dobrze się nauczyć tej sztuki, dlatego pomoc specjalisty może okazać się bardzo cenna. Pani Agata jest świetną specjalistką, zajmującą się nauką ludzi od wielu lat. Ma doskonałe podejście do uczniów, patrzy realistycznie na ich słabe strony i pomaga im je umocnić. Edukuje w zakresie wszystkich potrzebnych umiejętności oraz przekazuje niezbędną wiedzę, przez co idąc na egzamin można się już poczuć pewnym siebie. Serdecznie polecam!

Katarzyna Kocińska 2023

Rok temu zapisałam się na kurs rysunku i malarstwa w Rysowni, zobowiązując się do intensywnej pracy nad portfolio na grafikę. W tym czasie, dzięki zaangażowaniu Pani Agaty, poznałam nowe techniki i mocno rozwinęłam swoje zdolności plastyczne, a ostatecznie dostałam się na studia na wybranym przeze mnie kierunku.

Julia Woźniak grafika UMK w Toruniu 2022

Rysownia to miejsce pełne pasji, które pozwala dynamicznie rozwijać swoje umiejętności. Pani Agata wspaniale merytorycznie przygotuje każdego do egzaminów na uczelnie wyższe a także poprowadzi rozwój artystyczny dla samej przyjemności tego procesu. Każda godzina spędzona w tym miejscu to możliwość poprawiania swoich zdolności w atmosferze sprzyjającej kreatywnemu myśleniu.

Weronika Grochocka architektura Politechnika Gdańska 2022

Naukę rysunku zaczęłam na zajęciach w Rysowni, dzięki pomocy pani Agaty szybko zrobiłam ogromne postępy i poznałam swoje mocne i słabe strony. W pracowni są świetne warunki do rozwoju, a Pani Agata zawsze była gotowa doradzić. Po roku przygotowań bez problemu dostałam się na studia. Polecam każdemu, kto chce dostać się na studia artystyczne lub rozwijać swoje zainteresowania.

Ewelina Kunda wzornictwo Politechnika Bydgoska 2022

Po roku pracy w Rysowni Pani Agaty udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek studiów. Będę z wdzięcznością wspominać chwile spędzone w pracowni, każdą cenną wskazówkę, szczerą opinię i otrzymane wsparcie w trakcie stresującego okresu rekrutacji. Rysownia jest odpowiednim miejscem do rozwoju, o niepowtarzalnym klimacie i indywidualnym podejściu do każdego ucznia. Zajęcia całym sercem polecam zarówno tym co potrzebują pomocy w przygotowaniu się do studiów jak i tym co pragną spędzić czas na tworzeniu dla samego siebie.

Oliwia Kaniowska grafika UMK w Toruniu 2022

Rysownia przez ostatni rok była dla mnie jak drugi dom. Ciężka praca w miłej atmosferze opłaciła się w postaci pozytywnych wyników egzaminów na architekturę. Dostałam się bez problemu na prestiżowe uczelnie. Serdecznie polecam Rysownie Pani Agaty, jeżeli chcecie pod okiem profesjonalistów dostać się na wymarzone studia.

Wiktoria Pieleń architektura Politechnika Gdańska 2022

Szczerze polecam pracownie Pani Agaty. Przez dwa lata chodzenia tutaj nauczyłem się bardzo wiele i wiem, że wiedza to pozostanie ze mną na długo. Pani Agata zaszczepiła we mnie pasję do szeroko pojętej sztuki i dała mi wiedze dzięki, której dostałem się na wymarzoną uczelnie. Serdecznie polecam!

Konrad Tydda architektura Politechnika Wrocławska 2022

Pani Agato, jestem po egzaminie w Bydgoszczy, myślę, że poszło bardzo dobrze. Martwa natura była bardzo prosta. Nie czułbym się tak pewnie gdyby nie Pani zajęcia. Dziękuję.

Stanisław Sobczyński architektura Politechnika Bydgoska 2022

Rysownia Pani Agaty Urbańskiej jest wyjątkowym miejscem, na które trafiłam z potrzeby serca. Uczęszczałam na zajęcia około czterech lat. W trakcie chodzenia na lekcje, hobby stało się kierunkiem, w którym pragnęłam się doskonalić. Przez ten czas nauczyłam się rysować od podstaw. Wychodząc ze swojej strefy komfortu, stałam się bardziej kreatywna i twórcza, pojawiały się upragnione rezultaty. Lekcje były prowadzone w sposób profesjonalny i z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Tematy na zajęciach — bardzo różnorodne, dające szerokie pole do rozwoju. Zarówno Pani Agata, jak i Pan Tadeusz są świetnymi nauczycielami, w pełni oddanymi temu, co robią. Rysownia jest idealnym miejscem do rozwijania swoich zdolność. Każdy kto chce przygotować się na studia artystyczne lub pasjonuje się szeroko pojętą sztuką w Rysowni, odnajdzie swoje miejsce. Z całego serca gorąco polecam!

Julia Resmer 2022

Do Rysowni pani Agaty Urbańskiej trafiłam po przejściu przez parę różnych szkół rysunku, nie tylko w Bydgoszczy. Uczęszczałam na zajęcia przez rok i bez problemu dostałam się na architekturę. Lekcje były prowadzone z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Tematy na zajęciach były bardzo zróżnicowane dzięki czemu zadania na egzaminach nie były dla mnie dużym zaskoczeniem. Rysownia jest idealnym miejscem do rozwijania swoich zdolność. Polecam każdemu kto chciałby przygotować się do egzaminów, bądź interesuje się sztuką.

Anna Trela architektura Politechnika Gdańska 2022

Zajęcia z Panią Agatą pozwoliły mi nie tylko rozwinąć swój warsztat, lecz także przygotować się do trudów pracy artystycznej. Wspólny wysiłek zwieńczyło dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

Anastazja Urbanowicz grafika Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2021

Przypadek i pandemia sprawiły, że wylądowałam w Bydgoszczy i w Rysowni. Wielka Warszawka zawiodła i słabo mnie przygotowała rysunkowo i malarsko na studia, raczej w ogóle tego nie zrobiła, wtedy gdyby nie ten zbieg okoliczności nie mogłabym liczyć na realizację marzenia - podjęcia studiów malarskich. Dzięki Pani wiedzy, zaangażowaniu i pracy, razem zrealizowałyśmy portfolio, które jest dowodem i zapisem gigantycznego postępu, który osiągnęłam pod Pani skrzydłami. Jestem na początku mojej drogi artystycznej, ale jestem bardzo wdzięczna, że była Pani jej częścią. Dziękuję za każde słowa krytyki, jak i wiary, to one pchały mnie do cięższej pracy każdego dnia. Gigantyczna wdzięczność, jak i radość, że w Toruniu będę mogła się dalej rozwijać i kontynuować artystyczną drogę. Dziękuję z całego serca.

Agnieszka Sikorska malarstwo Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2021

Rysownia Pani Agaty to miejsce do którego będę wracała wspomnieniami i myślami. Jeżeli jesteś pełen pasji a jednocześnie pokory i chcesz przeżyć coś wyjątkowego to serdecznie polecam. To nie ma znaczenia czy chcesz tylko rozwijać swój talent, dostać się na studia czy po prostu dobrze bawić. Dzięki Pani Agacie i Panu Tadeuszowi udało mi się spełnić moje marzenie o studiowaniu architektury.

Aleksandra Śliwińska architektura Politechnika Wrocławska 2021

Bardzo cenię te dwa lata uczęszczania na zajęcia do Pani Agaty. Każda lekcja była dla mnie niezwykle wartościowa i owocna. U Pani Agaty można liczyć na bardzo indywidualne podejście do każdego ucznia. Mimo, że często miałam wątpliwości co do własnych umiejętności, to wiedziałam, że Pani Agata jest ich pewna. Dzięki temu byłam w stanie dalej rozwijać się w odpowiednim kierunku. Ciężka praca wykonana pod okiem Pani Agaty i Pana Tadeusza przyniosła mi wiele satysfakcji i pozwoliła uwierzyć w siebie. Bardzo dobrze będę wspominać wszystkie zajęcia spędzone w pracowni i z czystym sumieniem polecam je każdemu, kto wiąże swoją przyszłość ze sztuką.

Marta Kobus grafika Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2021

Rysownia Pani Agaty jest idealnym miejscem do rozwijania swojej kreatywności. Pod okiem specjalistów istnieje możliwość rozwijania swoich umiejętności plastycznych jak i wyobraźni. Pani Agata do każdego podchodzi indywidualnie i szybko zauważając słabe jak i mocne strony ucznia naprowadza go na dobrą drogę do zostania w przyszłości szanowanym artystą.

Julia Piekutowska Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu 2021

Na zajęciach w Rysowni panuje miła atmosfera. Pani Agata bardzo dobrze przygotowuje i wspiera przyszłych studentów różnych kierunków artystycznych. Zawsze służy fachową pomocą. Pod opieką Pani Agaty zrobiłam ogromne postępy i bez problemu dostałam się na wymarzone studia.

Zuzanna Kranc Pjatk – Polsko Japońska Akademia Technik komputerowych w Gdańsku 2021

Swoja naukę rysunku zacząłem właśnie od zajęć w Rysowni, byłem absolutnym naturszczykiem i chodź rysowałem od zawsze, rezultaty moich prac pozostawiały dużo do życzenia. Dzięki profesjonalizmowi i indywidualnemu podejściu pani Agaty w relatywnie krótkim czasie usystematyzowałem swój proces twórczy, zrozumiałem podstawy rysunku, malarstwa i projektowania, innymi słowy nauczyłem się efektownego świadomego tworzenia prac do egzaminu wstępnego i nie tylko. Efektem naszej wspólnej pracy, było to, że dostałem się do wymarzonej uczelni.

Oprócz świetnego podejścia i wspaniałej atmosfery zajęć, pragnę podkreślić że duży wpływ na szybkie tempo moich postępów miała sama pani Agata. Jej charakter i temperament w mojej ocenie miał bezpośrednie przełożenie na proces twórczy wszystkich kursantów.

Rysownia przygotowuje do studiowania na sztukach pięknych, począwszy od umiejętności plastycznych po radzenie sobie w środowisku akademickim.

Polecając Rysownie pani Agaty jestem pewien że oddaję ciebie, drogi czytelniku w dobre ręce!

Bartlomiej Tybura student wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu 2020

Rysownia, pracownia rysunku i malarstwa najbliższa mojemu sercu. Pasja i zaangażowanie Pani Agaty oraz Pana Tadeusza w kształtowaniu umiejętności twórczych już od pierwszych zajęć rozpaliły płomyczek mojej pasji, a następnie z każdą, kolejną godziną rozniecały ją coraz jaśniej. Nie wyobrażam sobie innego miejsca, w którym mogłabym doświadczyć równie prawdziwego, a zarazem profesjonalnego podejścia do sztuki. Sam klimat pracowni sprawia, iż wchodząc tam można odetchnąć zupełnie innym powietrzem, przepełnionym barwą i po prostu tworzyć... Pani Agata, jako moja nauczycielka, przez blisko 4 lata ukształtowała moje podejście nie tylko do sztuki, ale także do procesu w jakim ona powstaje. To właśnie Rysownia pozwoliła mi rozwinąć kreatywność i pozwoliła spełnić moje marzenie. Jako tegoroczna studentka projektowania ubioru na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie szczerze polecam Rysownię!

Aleksandra Bartnik studentka wzornictwa – projektowania ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2020

Mimo tego, że zgłosiłam się do Pani Agaty z prośbą o przygotowanie do egzaminu na architekturę zaledwie 3 miesiące przed zakończeniem roku szkolnego, zgodziła się ona zrobić, co w jej mocy, by pomóc mi go zdać. Przebrnęłyśmy przez trudy zdalnego nauczania i wykorzystałyśmy każdą wolną chwilę, by nadrobić moje zaległości, co zdecydowanie się opłaciło. Pani Agata zawsze była gotowa mi pomóc i doradzić, niezależnie od tego, kiedy bym się do niej zgłosiła. Zadania zawsze były różnorodne i pobudzające kreatywność. Rysownia daje świetne warunki do rozwoju, otacza inspiracją płynącą z sumiennych przeglądów prac uczestników zajęć i ciekawych książek, a przy tym pracownia jest bardzo przytulna i klimatyczna. Dzięki tym wszystkim czynnikom mój wynik z egzaminu na architekturę przerósł moje najśmielsze oczekiwania, a Rysownia pozostanie w mojej pamięci jako wyjątkowe miejsce.

Julia Woźniak studentka architektury Politechniki Gdańskiej 2020

Zacząłem uczęszczać do Rysowni w celu przygotowania się na egzamin na studia, a zakończyłem mając dużo więcej. Kurs u Pani Agaty rozwija nie tylko umiejętności techniczne ale także kreatywne, przestrzenne i krytyczne myślenie. Praca w przyjemnej atmosferze i pod okiem profesjonalnych artystów pozwoliła mi rozwinąć zdolności z zaskakującym tempie. Pracownia pomogła mi się dostać do wybranych politechnik na architekturę, więc polecam ją każdemu kto wiąże sztukę ze swoją przyszłością bądź po prostu szuka metody na rozwijanie się w tym zakresie.

Tymoteusz Padczyk student architektury Politechniki Wrocławskiej 2020

Pani Agata prowadzi zajęcia z pasją i zaangażowaniem. Do każdego ucznia ma indywidualne podejście. Pracownia jest miejscem, w którym w przemiłej atmosferze można odpocząć od obowiązków i codziennego życia. Jestem wdzięczna za cenne uwagi, szczere opinie oraz poświęcony czas, a także za wsparcie w czasie egzaminów i rekrutacji na studia. Z pewnością będę polecać wszystkim zajęcia w Rysowni.

Aleksandra Guz studentka architektury Politechniki Poznańskiej 2020

Pracownię Pani Agaty oraz Pana Tadeusza znalazłam na internecie i długo zbierałam się na to, aby rozpocząć systematyczne zajęcia w tym miejscu. Jednak jak tylko przyszłam na pierwsze zajęcia od razu poczułam, że zajęcia prowadzone są przez samych profesjonalistów. Początki były dla mnie bardzo trudne i kosztowały mnie wiele emocji, aczkolwiek z biegiem czasu zmieniłam swoje podejście. Pod wpływem własnej determinacji oraz wsparcia ze strony Pani Agaty i Pana Tadeusza pojawiły się postępy.

W moim przypadku nacisk kładziony był na rysunek ołówkiem przy sztaludze. Rysowanie z natury pozwoliło mi odpocząć mentalnie od szkoły czy innych problemów. Z kolei na zajęciach projektowych nie było czasu na odpoczynek. Masa projektów, szkiców koncepcyjnych oraz podstawy perspektywy pozwoliły mi zrozumieć proporcje człowieka względem jego otoczenia, co było bardzo przydatne na egzaminach. 

Spędziłam dwa lata w Rysowni i szczerze mówiąc - jakbym mogła, to spędziłabym kolejne dwa. Dzięki tym zajęciom poprawiłam nie tylko kreskę, światłocień czy kształty, ale przede wszystkim nabrałam cierpliwości i większej krytyki wobec siebie.  Na lekcjach rysunku kładzie się nacisk nie tylko na rysunek czy malarstwo, ale również na inne wartości, które okazują się przydatne po wyjściu z Rysowni w życiu codziennym. Ponadto, ogromną zaletą tych zajęć jest indywidualne podejście do ucznia, co z pewnością skutkuje większą poprawą fachu. 

Osobiście bardzo polecam Rysownię tym, którzy chcą malować czy rysować jako swoje hobby, ale również tym, którzy mają większe aspiracje związane ze sztuką i tworzeniem.

Olga Sporysz studentka architektury Politechniki Gdańskiej 2020

Szczerze polecam Rysownię.

Już w niecały rok nauki pod okiem Pani Agaty zrobiłam duże postępy i czuję się dobrze przygotowana do egzaminów na studia malarskie. Pani Agata jest bardzo ciepłą i otwartą osobą, choć potrafi być wymagająca, ale również taki powinien być nauczyciel.

Atmosfera w pracowni jest przyjemna. Miałam okazję poznać oryginalnych i miłych ludzi, którzy zawsze służyli pomocną kartką, czy ołówkiem.

Rok szkolny, który spędziłam w Rysowni uważam za udany. Moim zdaniem Pani Agata jest idealnym nauczycielem dla tych, którzy poważnie myślą o karierze artystycznej.

Nikola Adamik studentka malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2020

„Rysownia” to miejsce dla każdego, kto chciałby rozwinąć swoją pasję, przygotować się na studia, czy po prostu spróbować czegoś nowego. Na zajęcia uczęszczałam przez 2 lata i z pewnością mogę je polecić. Nauka rysunku, malarstwa, czy projektowania nie zawsze była dla mnie łatwa i nie wszystko się udawało. Jednak dzięki indywidualnemu podejściu, szczerym rozmowom, wsparciu ze strony Pani Agaty , nigdy się nie zniechęciłam i z każdym miesiącem dostrzegałam postęp. Jeśli komuś zależy na zdobyciu rzetelnej wiedzy, umiejętności, poznaniu wielu ciekawych i zdolnych ludzi oraz przede wszystkim rozwijaniu się pod okiem profesjonalnych, ale wymagających pedagogów Pani Agaty i Pana Tadeusza, to jeszcze raz serdecznie polecam to miejsce!

Michalina Nowak studentka wzornictwa Uniwersytetu Technologicznego w Bydgoszczy 2020

Polecam z całego serca! W pracowni panuje wyjątkowa atmosfera, jest to idealne miejsce do rozwijania swoich pasji oraz umiejętności. Zawsze można tutaj liczyć na profesjonalne porady oraz wskazówki! Uczęszczając na zajęcia do Pani Agaty upewniłam się w tym, że to właśnie ze sztuką chcę związać całe swoje życie. Serdecznie polecam!

Martyna Wysocka 2020

Nauka rysunku i malarstwa w Rysowni przez trzy lata była dla mnie niezwykle rozwijająca. Zajęcia są prowadzone na wysokim poziomie i w miłej atmosferze. Dobrze wspominam liczne plenery rysunkowo- malarskie. Dzięki tym zajęciom i zebraniu pod okiem Pani Agaty port folio dostałam się na wzornictwo na łódzkiej ASP. Wszystkim szczerze polecam!

Zofia Kobus 2020

Dla edukacji artystycznej młodego człowieka kluczowe jest to, co zawarł Cyceron w idei określającej sztukę jako filozofię życia. O takich mistrzach, jak pani Agata i pan Tadeusz zapomnieć się nie da właśnie dlatego, że w każdym ich geście pomocy, każdej poradzie widoczne jest życiowe przywiązanie do sztuki pozwalające dostrzec w uczniu jego indywidualne usposobienie, dzięki czemu już pierwsze zajęcia w Rysowni są przeżyciem niezwykłym. U pani Agaty i pana Tadeusza nie tylko zdobywa się potrzebną wprawę techniczną, uczy się też szczególnej umiejętności wyrażania siebie oraz dostrzegania oryginalności każdej pracy, co z kolei nadaje Rysowni wspaniały, niepowtarzalny charakter - to miejsce, w którym każdy jest sobą, co stanowi najlepsze możliwe środowisko nauki. Ponad trzy lata, które spędziłem pod okiem pani Agaty i pana Tadeusza były dla mnie nie tylko okresem szlifowania malarskiego i rysunkowego rzemiosła, ale też przygodą umożliwiającą mi zrozumienie samego siebie i osiągnięcie dojrzałości wymaganej w dorosłym życiu. W Rysowni nikt nie pozostanie bez pomocy, jeśli jej potrzebuje - dlatego z całego serca polecam zajęcia u pani Agaty i pana Tadeusza każdemu, kto tylko chce się uczyć.

Przemyslawa Kubiaka 2019

Pracowity rok za mną...

A jednak był on dla mnie czymś wyjątkowym, nowym doświadczeniem, odkryciem tego, co od zawsze chciałam robić - rysować, a raczej tworzyć. Nauczyło mnie to pokory i cierpliwości, ale przede wszystkim wyrażania siebie i swoich emocji. Bywały lepsze i gorsze momenty w mojej pracy, lecz nigdy się nie zniechęciłam. W pracowni mogłam odpocząć, odpocząć mentalnie przy grającej w tle muzyce filmowej, gorącej herbacie i wśród życzliwych ludzi. Lubię to miejsce, ponieważ ma niepowtarzalny charakter i duszę. Chciałabym bardzo podziękować Pani Agacie za wkład w mój rozwój, za cierpliwość, za każde szczere słowo i uwagę, ale przede wszystkim za dobroć i za wsparcie podczas egzaminów wstępnych. Z całego serca polecam RYSOWNIĘ, ponieważ warto dążyć do celu korzystając z pomocy mądrych i doświadczonych ludzi.

Maria Kłopotek 2019

Nauka rysunku i malarstwa w Rysowni początkowo miała być dla mnie tylko realizacją dawno uśpionych pasji, tymczasem okazało się, że stała się szansą na rozwój w zupełnie nowym kierunku. Zajęcia są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, są też bardzo ciekawe i różnorodne tematycznie. Agata angażuje się w rozwój każdego z uczniów. Jest też nauczycielem wymagającym, ale nasza wspólna praca owocuje. Dzięki zajęciom w Rysowni dostałam się bez problemu na grafikę na studia zaoczne. Bardzo polecam, w Rysowni przeżyłam niezapomniany rok.

Joanna Danak grafika Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu 2019

Na Rysownię trafiłam szukając kursów przygotowujących do egzaminów na architekturę. Już od pierwszych zajęć wiedziałam, że to nie jest zwykła szkoła. Każdy traktowany jest indywidualnie a Pani Agata i Pan Tadeusz potrafią wyciągnąć z nas wszystko co najlepsze. Przez takie podejście możemy odnaleźć siebie i swoje mocne strony. Mimo, że przygotowywałam się na studia architektoniczne, chodząc na zajęcia z rysunku, projektowania i historii architektury nie zabrakło mi czasu na artystyczne eksperymenty. W ten właśnie sposób, zupełnie przypadkiem poczułam, że wolę wybrać się na uczelnie artystyczną. Otrzymując wsparcie i najlepsze przygotowanie udało mi się spełnić cel.

Wiktoria Stefaniak wzornictwo Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu 2019

Rysownie pani Agaty znalazłam w internecie, chciałam nauczyć się różnych technik rysowania, by dostać się na architekturę wnętrz i udało mi się! Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo cenię to, że byłam szczerze oceniana, ponieważ dzięki temu wiele się nauczyłam.

Laura Radtke architektura wnętrz Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy 2019

Rysunek był obecny w moim życiu od zawsze i na przestrzeni lat samodzielnie ćwiczyłem tę umiejętność. Tak było do wakacji 2016 roku, kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o plenerze letnim prowadzonym przez Panią Agatę. Zachęcony doświadczeniami nabytymi podczas pleneru zdecydowałem się kontynuować kurs rysunku w „Rysowni”.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem po paru zajęciach, były wychodzące braki i niedociągnięcia, które Pani Agata od razu korygowała, ale przy tym zaznaczała zalety każdej pracy. W „Rysowni” opinie na temat danej pracy wyrażane były z szacunkiem do uczących się i każdy otrzymywał odpowiednią uwagę, dzięki czemu zachęcano nas do dalszego rysowania i malowania.

Konsekwencją rad dawanych przez Panią Agatę i Pana Tadeusza było wychodzenie ze swojej strefy komfortu, co jest niezbędnym przy samorozwoju. Prowadzący zachęcają do rozwijania w nas kreatywności poszukiwanej w świecie sztuki, co pomimo początkowego trudu przynosi świetne rezultaty.

Profesjonalna pomoc ze strony Pani Agaty idzie w parze z tym, że jest w tym wszystkim człowiekiem, a nie zimną mistrzynią-nauczycielką, która karci swoich uczniów za źle postawioną kreskę. Pani Agata zauważa, rozumie i pomaga młodzieży, np. doradza swoim podopiecznym, które kierunki studiów i jakie uczelnie mogłyby ich usatysfakcjonować. Poza tym, rozmawia z nami o architekturze, poleca książki, muzykę, filmy, otwierając nas tym samym na inne dziedziny sztuki.

Innymi zaletami „Rysowni” są także przyjacielska atmosfera, jaka panuje w pracowni, lepienie w glinie, częsta praca z modelką, mnogość martwych natur, a także, najważniejsza, ciepła herbata .

Uczęszczałem do Rysowni przez trzy lata i czuję, że zrobiłem ogromny postęp dzięki Pani Agacie i Panu Tadeuszowi. Pani Agata jest w stanie nauczyć każdego rysunku i wykazuje stuprocentową chęć współpracy; to zależy od nas, czy będziemy chcieli się uczyć, czy też będziemy stawiali opór.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z kursu w „Rysowni” i serdecznie go polecam!

Tomasz Poczwardowski wrzesień 2019

"Na prowadzone przez Panią Agatę Urbańską zajęcia w Rysowni uczęszczałam przez blisko 3 lata. Zajęcia w Rysowni obejmowały prace rysunkowe i malarskie z martwej natury, architektury, postaci ludzkiej, malarstwa plenerowego i twórczości wyobrażeniowej. W trakcie zajęć duży nacisk położono na poznawanie różnych technik, takich jak rysunek ołówkiem, sepią, markerami i rysunki tuszem, farby akrylowe, akwarele i techniki pastelowe.

W ostatnim roku program został wzbogacony o zajęcia z kompozycji abstrakcyjnych, grafiki, ilustracji, podstawowej typografii, aksonometrii, perspektywy zbieżnej oraz aranżacji wnętrz. Warto było znaleźć czas na dodatkowe zajęcia z historii sztuki, aby wzbogacić wiedzę na temat najwybitniejszych artystów i ewolucji sztuk wizualnych na przestrzeni wieków. Zajęcia te prowadzone były bardzo ciekawe – istotne fakty uzupełniane były ilustracjami i zdjęciami. W trakcie kursu wakacyjnego w Anglii przekonałam się, że umiejętności zdobyte w Rysowni stawiają mnie w czołówce studentów z całego świata.

Pani Agata Urbańska jest bardzo profesjonalnym i wymagającym nauczycielem, mającym przy tym zrozumienie dla młodzieży. Jako pedagog Pani Agata potrafi w sposób jasny i zrozumiały przekazać uczniom złożone zagadnienia, dostosowując tok nauczania i stawiane wymagania do możliwości ucznia. Niewątpliwą zaletą Pani Agaty jest umiejętność zrozumienia i motywowania uczniów. Istotnym elementem zajęć w Rysowni jest bardzo dobra atmosfera podczas zajęć i przerwach między nimi.

Pani Agacie i pracy pod jej kierunkiem zawdzięczam swoje osiągnięcia – zebrane pod okiem Pani Agaty w moje port folio, które zapewniło mi wstęp na wydziały artystyczne czołowych uczelni w Wielkiej Brytanii, w tym na wymarzoną animację na Uniwersytecie Artystycznym w Bournemouth. Z perspektywy studenta rozpoczynającego studia na tej uczelni gorąco polecam zajęcia w Rysowni!"

Zuzanna Czarny, Bournemouth, 17 września 2018

"Rysunek od zawsze stanowił bardzo ważną część mojego życia. Przelewanie emocji na papier i rysowanie wymyślnych tworów mojej wyobraźni pomaga mi, paradoksalnie, utrzymać się przy ziemi.

"Pokaż mi prawdę" to zdanie, które często padało w pracowni i coś w nim jest. Zajęcia u pani Agaty nauczyły mnie pokazywać ołówkiem to, co myślę. "Widzieć" świat narzędziami, na których pracuję. Podstawy rysunkowe, które wyniosłam z Rysowni pomagają mi teraz lepiej dzielić się moimi myślami ze światem, ułatwiają mi wyrazić siebie. Tak bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na ten kurs, ponieważ dzięki niemu nauczyłam się patrzeć na świat inaczej. Teraz mam ochotę tylko na to, aby chodzić po nim i rysować go tak, jak ja go widzę. Pani Agata nauczyła mnie miłości do natury, zauważania jej piękna, a także dobrej organizacji i pokory. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że bywało mi ciężko, ponieważ metody pani Agaty polegają na docieraniu do każdego indywidualnie, co może wzbudzać silne emocje. Ale właśnie to tworzy tak wyjątkową, świeżą atmosferę w pracowni. A to wszystko dzięki niekończącym się pokładom energii pani Agaty, zarażającej wszystkich wokół gotowością do pracy. Kolejnym aspektem zajęć w Rysowni, który bardzo sobie ceniłam, była szczerość. Jeśli zdarzyło mi się być nieuważną lub przestawałam się starać i tworzyłam prace nieukazujące wspomnianej wcześniej "prawdy", nie było miejsca na niepotrzebne słodzenie, że ładnie rysuję i nic się nie stało. Zamiast tego otrzymywałam konstruktywną krytykę i uwagi mobilizujące do dalszej pracy nad sobą. Bardzo to sobie ceniłam. W skrócie: niezapomniane dwa lata. Zatem prosto z serduszka polecam wszystkim wprawiającym się obserwatorom świata też dać sobie szansę, by spojrzeć na niego inaczej i zapisać się na zajęcia w Rysowni.

Aleksandra Klocek studentka architektury Politechniki Poznańskiej - 2018

Do „Rysowni” trafiłam jakieś pół roku przed egzaminem wstępnym na uczelnie. Wydawało mi się, że to niewiarygodnie krótki czas na przygotowanie. Jednak Pani Agata zmotywowała mnie do tego by się nie poddawać. „Rysownia” jest wyjątkowym miejscem ze względu na indywidualne podejście do osoby i dostosowanie nauki pod wybrany przez siebie kierunek studiów. Na zajęciach nie chodzi tylko o to żeby ‘’ładnie” rysować. Pani Agata z Panem Tadeuszem uczą myślenia oraz tego by każda stworzona przez nas praca o czymś mówiła. Niewątpliwym plusem jest to, że pracując w niewielkiej grupie mamy możliwość wzajemnej oceny swoich dzieł. Przez co uczymy się analizować i dostrzegać swoje błędy jak i atuty. Te pół roku dało mi coś więcej niż tylko naukę podstaw rysunku i myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić każdemu „Rysownie”!.

Paulina Borowska studentka Grafiki – projektowania graficznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - 2018

"Do "Rysowni" Pani Agaty Urbańskiej chodziłam niespełna pół roku. Wcześniej uczyłam się rysunku, technik malarskich prywatnie, bo myślałam, że daje to najlepsze efekty-nic bardziej mylnego. W Rysowni, pomimo faktu, że na zajęciach bywało dużo osób, Pani Agata lub Pan Tadeusz zawsze chętnie pomagali przy pracy, zawsze gdzieś tam w tle obserwowali, korygowali i dawali dobre rady. Pani Agata doradzała nie tylko w kwestii samej techniki czy perspektywy pracy, ale i zawsze przy okazji raczyła ciekawymi faktami z historii sztuki i architektury. Ucząc się rysunku, uczyłeś się o pierwszych wielkich artystach, o tym, skąd stosowane perspektyw się wzięły i czemu mają zastosowanie do teraz. Dni zajęć są w miarę luźne, można wybrać z kilku, Pani Agata oferuje też pomoc w kwestii wyboru studiów, można też polegać na Pani w kwestiach sfery duchowej, gdy źle się czujesz albo coś Cię przygnębiło, zawsze to zauważy i możesz liczyć na miłe słowo i poradę- co świadczy o tym, jak Pani Agacie zależy na swoich wszystkich podopiecznych, tych bardziej czy mniej uzdolnionych. Jestem w pełni usatysfakcjonowana zajęciami w "Rysowni" i polecam każdemu."

Klaudia Szóstak studentka architektury UTP w Bydgoszczy - 2018

"Rysownia Pani Agaty to niesamowite miejsce, w którym spędziłem blisko dwa lata.

W tym czasie uczyłem się nie tylko rysunku, malarstwa, czy projektowania. Pani Agata wraz z Panem Tadeuszem pokazali mi również jak mówić o sztuce, co okazało się bardzo przydatną umiejętnością podczas egzaminów na studia. Podobnie jak sesje rysunkowe z postacią i wyjścia w plener. Zajęcia odbywały się w grupie, jednak podejście Pani Agaty i Pana Tadeusza do każdego z nas było niezwykle indywidualne.

To dzięki nim zacząłem dostrzegać specyficzny charakter swoich prac i nauczyłem się go doceniać. Również dzięki nim dostałem się na wymarzone studia. Atmosfera w pracowni była zawsze bardzo przyjazna i ciepła. Serdecznie polecam Rysownię.""

Pani Agacie i Panu Tadeuszowi bardzo dziękuję za tak owocną współpracę. "

Filip Kotyński student architektury wnętrz UAP w Poznaniu 2018

"Zajęcia na rysowni prowadzonej przez p. Dołkowską były bardzo przyjemnym przeżyciem, dodatkowe ćwiczenia i tematy rysunku dostosowane pod wybór mojego kierunku (architekturę), uczniowie nie rozpraszają się nawzajem i zawsze była przyjazna atmosfera. Nawet jak ktoś nie planuje iść na studia związane z rysunkiem czy malarstwem, zachęciłbym ich do spróbowania, bo rysowanie samemu a pod okiem kogoś doświadczonego to dwie różne rzeczy."

Gustaw Zabojszcz Student architektury Politechniki Poznańskiej - 2018

"Zapisałam się do Rysowni, aby przygotować się na architekturę. Zajęcia pozwoliły mi w krótkim czasie rozwinąć swoje umiejętności i umożliwiły mi dostanie się na studia. Zajęcia z panią Agatą pokazały, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji można wiele zdziałać. Rysownię wspominam bardzo pozytywnie i polecam każdemu kto chce przygotować się do egzaminów na studia.
Pani Agacie i Panu Tadeuszowi bardzo dziękuję za tak owocną współpracę. "

Kamila Grządka studentka architektury Politechniki Gdańskiej - 2018

"Zajęcia prowadzone w przemiłej atmosferze, z pasją oraz indywidualnym podejściem do osoby. Będę bardzo miło wspominać wszystkie spędzone godziny w pracowni. Jestem bardzo wdzięczna za profesjonalną naukę rysunku oraz malarstwa oraz za pokazanie mi trochę szerszej perspektywy co do dalszych planów :) "

Agata Żółkoś studentka malarstwa ASP w Gdańsku - 2018

"Uczęszczałam na zajęcia do Rysowni Pani Agaty dwa lata. W przeciągu tego czasu dopiero zrozumiałam jak wiele nauki mam jeszcze przed sobą. Z wielką radością przyznaję, że wymagany do przyjęcia na studia ogrom wiedzy został mi tam skutecznie wpojony . Zajęcia odbywały się regularnie co tydzień, nie brakowało również wypadów w plener, w czasie których każdy mógł dowolnie wybierać technikę, którą chciał się posługiwać w swoich pracach. Lekcje były różnorodne, martwe natury często zmieniane. Nauczyciele byli szczerzy i cierpliwi. Pomogli mi odnaleźć się w świecie sztuki. Podczas zajęć nie pozostawiali ucznia samemu sobie, zachęcali go do podejmowania nowych wyzwań oraz dbali o dobre samopoczucie wszystkich swoich podopiecznych niejednokrotnie częstując ich ciastkiem lub trzema. Na pewno będę bardzo dobrze wspominać czas spędzony w pracowni i gorąco polecać ją każdej osobie zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa."

Michalina Gaca studentka Malarstwa ASP Gdańsk - 2017

"U Pani Agaty uczyłam sie rysować i malować przez 1,5 roku w celu zdania egzaminów na wymarzone studia. Czas przygotowań przebiegał niezwykle przyjemnie i produktywnie. Zawsze z herbatą w ręku przy dźwiękach muzyki klasycznej. Miałam również przyjemność uczęszczać na zajęcia projektowe, które były indywidualnie dopasowane pod mój przyszły kierunek. Pod okiem zarówno Pani Agaty jaki i Pana Tadeusza, dołączając do tego naprawdę solidną pracę własną osiągnęliśmy wspólnie zamierzony cel. Mogę śmiało polecić zajęcia z rysunku i malarstwa wszystkim przyszłym studentom i nie tylko. "

Kinga Weyna studentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi - 2017

"Polecam każdemu Rysownię. Jest to szkoła, która uczy wszystkiego od podstaw oraz rozwija nasze umiejętności artystyczne. Dodatkowo doskonale przygotowuje do egzaminów na studia. W moim przypadku, dzięki tym zajęciom, udało mi się dostać na upragniony kierunek. Uważam również, że panuje tam przyjazna atmosfera, którą można zawdzięczać podejściem Pani Agaty do pracy. Także polecam serdecznie każdemu, kto chce nauczyć się rysować"

Natalia Malak studentka architektury UTP Bydgoszcz - 2017

"Pani Agata i Pan Tadeusz - wspaniali ludzie i nauczyciele! Zawsze potrafili znaleźć czas i chęci żeby podejść do każdego z uczniów i korygować naszą pracę. Są to ludzie, którzy nie wykonują swojej pracy mechanicznie, ale mają w sobie ogromne pokłady pasji oraz wiedzy i do każdych zajęć podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Dzięki nim doceniłem swój indywidualny charakter i bardziej go dostrzegam. Rozwinąłem również swoje umiejętności, dzięki czemu zdałem egzaminy praktyczne i dostałem się na swoje wymarzone studia - architekturę. Jestem bardzo wdzięczny za cały poświęcony mi czas, uwagę oraz ogrom cierpliwości! "

Kacper Opaczewski - student architektury UTP Bydgoszcz - 2017

"Zajęcia godne polecenia! Zakres materiału realizowany zgodnie z planem, lub dostosowany do indywidualnych potrzeb ucznia. Prowadzący pomocni, ale przy tym bardzo wymagający, co prowadzi jedynie do szybkich sukcesów atmosfera na zajęciach jest nietypowa, artystyczna. Dzięki temu zaczynasz przychodzić na nie z przyjemnością, a nie z przymusu. "

Anna Urban studentka wzornictwa UTP Bydgoszcz - 2017

"W Rysowni Pani Agaty spędziłam niespełna rok. Był to dla mnie bardzo wartościowy czas, gdzie czułam się jak w domu. Nie tylko rozwijałam swoje umiejętności pod czujnym okiem p. Agaty, ale też dojrzewałam emocjonalnie co okazuje się być bardzo cennym doświadczeniem. Wspaniała atmosfera, mnóstwo nowych przyjaciół, a przede wszystkim solidny warsztat, który bez wątpienia pomógł mi znaleźć się w miejscu, w którym jestem teraz. Wszystko musi być policzone, pełne emocji, a przede wszystkim szczere. Za te wszystkie wspólnie spędzone chwile jestem ogromnie wdzięczna, a najbardziej za ogromną wiarę we mnie, ciężką pracę i to by nigdy się nie poddawać. Serdecznie polecam to miejsce każdemu, kto chce się zakochać w rysunku i poznać bądź na nowo odkryć swoją pasję. "

Monika Soliwoda, studentka grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - 2016

"Do Rysowni przyszłam nie umiejąc rysować, dzięki Pani Agacie i Panu Tadeuszowi w ciągu 2 lat nauczyłam się , projektować, rysować i poznałam podstawy historii sztuki. Początki były dla mnie bardzo trudne, ale dzięki ich cierpliwości i indywidualnemu podejściu udało mi się dostać na mój wymarzony kierunek- architekturę, jestem im bardzo wdzięczna za cały trud włożony w osiągnięciu mojego celu. Zajęcia zawsze opierały sie na zdrowej rywalizacji, dzięki temu pewniej szłam na egzaminy. Atmosfera jaka panowała w Rysowni pobudzała myślenie oraz wyobraźnie, która według mnie jest bardzo potrzebna na tym kierunku studiów. Dzięki Pani Agacie nauczyłam się nie poddawać i walczyć o swoje, dlatego polecam kursy rysunku w Rysowni Agaty Urbańskiej. "

Agata Holas, studentka architektury Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy - 2016

"Szczerze polecam Rysownię! Na zajęcia uczęszczałam przez jeden rok szkolny i uważam, że czas, który został mi poświęcony, był wykorzystany w pełni. Dostałam się na wymarzoną architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wiec jest to najlepszy dowód na bardzo dobre, solidne i przede wszystkim profesjonalne przygotowanie na egzaminy wstępne na uczelnię. Atmosfera w pracowni jest bardzo ciepła i miła, każdy jest na równi, czuje się, że wszyscy w grupie tworzymy zespół, co wydaje mi się bardzo ważne. Każdy jest oceniany sprawiedliwie, Pani Agata i Pan Tadeusz zawsze celnie wyłapią mocne i słabe strony. Z pewnością będę tęskniła za wspólnymi rysowniczymi i nie tylko sobotami przy herbatce i radyjku "

Klaudia Przyłucka, studentka architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - 2016

"Na zajęcia u Pani Agaty chodziłam przez 2 lata. To właśnie dzięki nim udało mi się przyzwyczaić do pracy na większych formatach niż te, na których dotychczas pracowałam. Pragnę również wspomnieć o tym, że odnalazłam na nich moje zamiłowanie do malarstwa technikami tradycyjnymi. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze przy obecności herbaty, kawy i czasem słodyczy. Doceniałam w nich dobrze ułożone kompozycje jak i częste ćwiczenie rysowania postaci."

Kinga KIełboń, studentka grafiki Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku - 2016

"Jeżeli chcecie się solidnie przygotować do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne lub studia związane z umiejętnościami projektowymi to Rysownia pani Agaty Urbańskiej jest jak najlepszym miejscem żeby dostać się na wymarzony kierunek .Myślałam, że w ciągu roku nie jest możliwym nauczyć się tylu umiejętności jak: rysunek, poprawna kompozycja czy rozwiązywanie łatwiejszych i trudniejszych zadań projektowych ,które mogą pojawić się na egzaminie .Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna i do każdego z uczestników zajęć jest stosowane indywidualne podejście. "

Aleksandra Dunajska, studentka architektury wnętrz Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy - 2016

"Zajęcia z Rysowni wspominam bardzo miło, atmosfera chodź czasami napięta- zawsze dawała rezultaty. Z tygodnia na tydzień czułam że pracuję szybciej i sprawniej, skupiałam się na najważniejszych rzeczach i nauczyłam się pracować nad własnym stylem, a wszystko to pod okiem pani Agaty. Nigdy nie brakowało ciepłej herbatki, chwili rozluźnienia, a na pewno nie wsparcia. Długo się nie zastanawiałam, Rysowania to najlepsze co mnie spotkało przed egzaminem wstępnym z rysunku, który zdałam bez problemu. Polecam rysownię Agaty Urbańskiej."

Izabela Organista, studentka architektury wnętrz na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy - 2016

"Zajęcia z Panią to odskocznia od szkolnej rzeczywistości, jest Pani tym filmowym mistrzem, który ostro krytykuje ale szanuje każdego swojego ucznia i próbuje wyciągnąć z niego jego najlepsze cechy, osobowościowe i artystyczne. Rozumie Pani to, że nic tak nie wpływa na jakość rysunku jak stan emocjonalny, ale nie zapominając przy tym, że to ciężka praca kształtuje artystę. Robi Pani wszystko co tylko może by przygotować nas do egzaminu uświadamiając nas przy okazj,i że bardzo dużo zależy od naszego podejścia i tego ile sami wypracujemy. Serdecznie polecam! "

Kamil Romanek, student architektury Politechniki Łódzkiej - 2016

"Bardzo dobre przygotowanie do egzaminu wstępnego na studia. Konkretne, indywidualne korekty. Przyjemna atmosfera w towarzystwie ciepłej herbatki. Z odrobiną zapału i chęcią do pracy można osiągnąć zachwycające rezultaty. Szczerzę polecam. Myślę, że nauka Pani Agaty pójdzie na marne."

Aleksandra Szczukowska, architektura wnętrz Politechnika Łódzka

"Do Rysowni chodziłem przez 3 lata. Pani Agata traktuje każdego ucznia idywidualnie, ma na uwadze jego styl i poczucie estetyki. Zdecydowanie polecam zajęcia wszystkim, nawet osobom, które nie wiążą swojej przyszłości z kierunkami artystycznymi. W Rysowni można przyjemnie spędzić czas, w bardzo miłym gronie i świetnej atmosferze."

Mateusz Abramczyk student na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

"Zajęcia z panią Agatą pobudzają do własnego myślenia i rozwijania swojej kreatywności, a wszystko to pod okiem fachowej i merytorycznej opieki w miłej atmosferze. Historia sztuki wykładana jest w sposób bardzo ciekawy i pomagający w przyswojeniu wiedzy, poprzez wiele pomocy naukowych i różnorodnych przykładów. Wszystkim gorąco polecam!"

Małgosia Sala studentka matematyki, ekonomii UMK Toruń

"Dzięki pani Agacie oraz Tadeuszowi nauczyłam się od podstaw rysunku, malarstwa oraz dostałam się na mój wymarzony kierunek studiów. Wprowadzili mnie w świat architektury, pobudzili moją wrażliwość na sztukę. Zajęcia w Rysowani mijały w przyjaznej atmosferze, przy dobrej muzyce i przy pysznej herbacie. Czasami potrzebne krytyczne słowa mobilizowały do pracy i tak bardzo nie bolały biorąc pod uwagę przyjazne towarzystwo. Teraz miło wspominam ten czas i wszystkim rekomenduję Rysownię."

Marta Chromińska studentka architektury na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy

"Zajęcia w Rysowni pozwalają rozwijać umiejętności plastyczne pod profesjonalnym okiem. Dzięki dbałości prowadzących o systematyczność w pracy oraz stawianym celom, efekty i postępy widoczne są u każdego uczestnika. Prowadzone w małej grupie zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych rozwijają wyobraźnię oraz uczą szybkiego podejmowania dobrych decyzji. Nie brakuje indywidualnego podejścia do każdego ucznia, uwzględniane są jego potrzeby i predyspozycje. Wytrwałe uczęszczanie do tej pracowni z pewnością pomoże Ci dostać się na wymarzony kierunek studiów! "

Anna Laska studentka wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku 24-08-2014

"Do Rysowni Pani Agaty Urbańskiej zaczęłam uczęszczać od początku drugiej klasy liceum. Pod profesjonalnym okiem mogłam rozwijać swoje umiejętności i zainteresowanie sztuką. Ciepła atmosfera i indywidualne podejście do każdego z uczniów sprawiało, że z wielką przyjemnością przychodziło się na spotkania. Podczas godzin spędzonych w Rysowni zrozumiałam jak ogromną radość daje mi rysowanie. Dzięki zajęciom w Rysowni byłam przygotowana na egzaminy wstępne i mogłam spełnić swoje marzenie z podstawówki, którym było dostanie się na studia architektoniczne. Z czystym sumieniem mogę polecić kurs Pani Agaty Urbańskiej, jako przygotowanie na studia, a również formę ciekawego spędzenia wolnego czasu."

Weronika Zywert, architektura Politechnika Poznańska

"Pragnę gorąco polecić Rysownię Pani Agaty Urbańskiej każdemu, kto chce dać ‘upust’ temu, co mu w duszy gra;-) Nie tylko jest to kuźnia talentów, w której przygotowuje się uczniów ubiegających się o wstęp na uczelnie artystyczne czy techniczne. To także miejsce autorskie, niecodzienne, ze swoim stałym, niezmiennym klimatem i aurą kolorów, którymi promieniuje Pani Agata. Do Rysowni można przyjść, ale nigdy się jej tak naprawdę nie opuści; to, co się tam wytworzy, pozostanie gdzieś w człowieku. O ile łatwiej wstaje się rano, kiedy się wie, że w weekend można przyjść na zajęcia i zostawić tam wszystkie swoje emocje. To miejsce uzdrawiające, ale jego magia polega na tym, że w tajemniczy sposób dostosowuje się do potrzeb każdego, kto tam przebywa, a Pani Agata wie, jak wydobyć z nas, to co najlepsze. Chciałabym tak po prostu wsiąść w samolot i pójść na kolejne zajęcia do Rysowni…"

Ania Opara, studentka historii sztuki i holenderskiego, University College London 24-08-2014

"Pierwsze miesiące w Rysowni były dla mnie trudne, ponieważ rysunek zaczynałam niemal od podstaw. Początkowo nie dostrzegałam tego wszystkiego co daje nam Rysownia Agaty Urbańskiej. Jednak dzięki własnej, ciężkiej pracy i indywidualnemu podejściu Pani Agaty i Tadeusza zaczęłam doceniać ich ciężką pracę. Kiedy robiłam postępy i dobrze pracowałam dostawałam pochwały, co było motywacją do dalszej pracy, a kiedy było trzeba - była i krytyka. Atmosfera w Rysowni jak najbardziej pozytywna. Polubiłam również słuchać RMF Classic, które zawsze w tle grało. Dzięki nauce rysunku zainteresowałam się sztuką, z chęcią chodzę po muzeach i oglądam obrazy dostrzegając ich szczegóły. Letni plener był podsumowaniem mojej całorocznej pracy, z której jestem zadowolona. Bez wątpienia Rysownia Agaty Urbańskiej przygotowuje do egzaminu z rysunku oraz odkrywa w nas uśpiony talent. Z chęcią będę odwiedzać Panią Agatę i Tadeusza, którym zawdzięczam moje postępy. "

Anna Siłka studentka architektury krajobrazu UTP w Bydgoszczy 24-08-2014

"Przez ostatnie 2 lata uczęszczałam na lekcje rysunku do Pracowni Agaty Urbańskiej. Moje początki były trudne, ponieważ moja wiedza na temat rysunku była znikoma. To dzięki Pani Agacie, jej profesjonalności, otwartości, a przede wszystkim szczerości nauczyłam się podstaw rysunku. Poznałam różne techniki rysunkowe i odnalazłam w tym siebie. Teraz rysowanie sprawia mi frajdę. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, można poznać wielu ciekawych ludzi i spędzić miło czas. Polecam zajęcia u Pani Agaty wszystkim, którzy planują swoją przyszłość związaną z architekturą, sztuką itd. Dziś jestem szczęśliwą studentką architektury krajobrazu, a egzaminy z rysunku zdałam za pierwszym podejściem. "

Lucyna Lepiarz studentka Architektury Krajobrazu 12-09-2013

"Na zajęcia u pani Agaty uczęszczałam już od gimnazjum. To ona zaraziła mnie miłością do sztuki. Później uczyłam się rysunku i malarstwa u kilku innych nauczycieli, jednak żaden z nich nie nauczał tak konkretnie i dynamicznie ani z takim zaangażowaniem i pasją. Pani Agata każdego ucznia traktuje indywidualnie, dobierając zadania adekwatne do wybranego kierunku studiów, zdolności i stopnia zaawansowania. Pomaga także niezdecydowanym wybrać właściwy kierunek studiów – potrafi dostrzec, do jakiego kierunku ma się predyspozycje. Dodatkowo w Rysowni panuje wspaniała atmosfera, która sprawia, że aż chce się tam przychodzić. Gorąco polecam te zajęcia każdemu, kto chce się skutecznie przygotować do egzaminów na uczelnie artystyczne lub po prostu miło spędzić czas w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach."

Monika Tyburska studentka wydziału wzornictwa przemysłowego ASP w Łodzi

"Zajęcia u Pani Agaty były dla mnie wyjątkowe pod tym względem, że w nauce liczyły się emocje i kreatywność. Wiem, że aby zainteresować ucznia potrzeba mieć "to coś" w prowadzeniu zajęć i "tego" nie brakowało, bo te zajęcia to nie była oschła metodyka jaka jest wszędzie gdzie nauczyciel ogranicza się do wskazania przedziału jakiego uczeń się musi nauczyć. Te lekcje przyciągały, do tego stopnia, że obecnie studiuję (szczęśliwie już na trzecim roku) właśnie historię sztuki. Pani Agata nauczyła mnie też, żeby nigdy się nie poddawać, nawet jak się czegoś nie wie, czasem wiara w swoje możliwości wystarcza - to pomaga mi do dziś! "

Zosia Michalik studentka historii sztuki UAM Poznań

"Serdecznie polecam Rysownie Agaty Urbańskiej !! Rysownia to przede wszystkim wspaniale miejsce pełne twórczej energii i super ludzi, dzięki którym można ją poczuć. Zaczęłam chodzić na zajęcia dwa lata temu. Zawsze lubiłam rysować, jednak nigdy wcześniej nie uczęszczałam na zajęcia plastyczne, więc tak naprawdę nie miałam pojęcia o technicznej stronie sztuki. W Rysowni poznałam wiele technik rysunkowych i malarskich. Pani Agata Urbańska zaraziła mnie swoją pasja do malowania. Nigdy wcześniej nie sądziłam, że to daje tyle frajdy! Pani Agata stworzyła w Rysowni niepowtarzalną atmosferę, jest zaangażowana w swoja pracę, zawsze można liczyć na jej obiektywna ocenę. Kolejna zaletą jest to, że nie ma tam bariery wieku. To miejsce udowadnia, że talent można rozwijać w każdym wieku, a każdy entuzjasta sztuki szybko poczuje się tam jak w domu- pracując przy sztalugach, można powymieniać się spostrzeżeniami, pomysłami i artystycznymi odkryciami. Rysownia to nie tylko miejsce przeznaczone dla ludzi przygotowujących się do egzaminów, ale również dla każdego, kto chce po prostu rozwijać swoją pasję lub twórczo spędzić czas.!"

Zuza Wróblewska, studentka Edukacji w zakresie sztuk plastycznych UMK w Toruniu 17-09-2013

"Zajęcia w Rysowni z pewnością zaliczają się do elementów mojego życia licealnego, które wspominam najlepiej. Dzięki nim nie tylko mogłam rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa, ale i uwierzyć w swoje możliwości oraz spędzić czas w miłej atmosferze, robiąc to, co kocham robić i stając się w tym coraz lepszą dzięki nauce od Profesjonalisty. Kolejnymi zaletami tych zajęć były różnorodność technik i tematów, ciekawe warsztaty na czas ferii i plener w wakacje, będące wspaniałym urozmaiceniem. Niesamowite jest to, że zajęcia z Panią Agatą Urbańską wnoszą do szarej codzienności szkolnej tyle kolorów. Cieszyłam się na każde piątkowe popołudnie, nie tylko dlatego, że przynosiło ze sobą wizję bliskiego weekendu, ale ze względu na kolejną wizytę w Rysowni. Polecam uczestnictwo w zajęciach u Pani Agaty Urbańskiej, osoby niezwykle otwartej, z pasją przekazującej swą wiedzę, pokazującej jak ciężką pracą, zaangażowaniem i wiarą w siebie można wiele osiągnąć."

Krysia Makarewicz 12-09-2013

" W Rysowni znalazłam się w celu odpowiedniego przygotowania się na studia architektoniczne. Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie już pierwsze zajęcia. Uważam, że są one prowadzone bardzo dobrze: Pani Agata do każdego podchodzi indywidualnie, za każdym razem zwraca uwagę na błędy i sposób, w jaki można ich uniknąć. Cieszę się, że na zajęciach mogłam zetknąć się również z wieloma innymi niż ołówek technikami - dzięki Pani Agacie odkryłam, jaką radość może sprawiać praca z sepią czy tuszem. Uważam, że czas spędzony w Rysowni był owocny i niezwykle przydatny. Zajęcia rozwijają przede wszystkim kreatywność, pobudzają do działania. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom w Rysowni byłam solidnie (i skutecznie;) przygotowana na egzamin praktyczny z Architektury. Z czystym sumieniem polecam Rysownię wszystkim - niezależnie od wieku i celu. Bo przecież Rysownia to nie tylko miejsce nauki, ale też sposób na spędzenie czasu w kreatywny i pożyteczny sposób, w gronie przyjaznych i otwartych ludzi!"

Magdalena Chodorska, studentka Architektury i urbanistyki, Politechnika Gdańska 17-09-2013

Witam Jestem studentem V roku malarstwa i intermediów na gdańskiej ASP. Pomimo faktu iż uczyłem się w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego, szkoły bez tradycji w nauczaniu o sztuce, to dzięki entuzjazmowi, wiedzy i umiejętnościom organizacyjnym Agaty Urbańskiej udało mi się przygotować i dostać na wymarzone studia za pierwszym podejściem. Agata Urbańska była do momentu studiów jedynym moim nauczycielem historii sztuki, mimo tego ani na egzaminie ani w trakcie studiów nie odczuwałem braków w tej dziedzinie, a wręcz przeciwnie, posiadając solidne podstawy zawdzięczałem jej świeżość spojrzenia na różnorodność sztuki. Podobnie sprawa ma się w kontekście rysunku i malarstwa. Nie maiłem poza Agatą Urbańską innego stałego nauczyciela rysunku czy malarstwa, zdarzały się oczywiście moje rozmowy z innymi artystami w formie korekty moich prac, czy też bardziej luźnej, jednak były to sytuacje jednostkowe, zupełnie nie współmierne do 6 lat współpracy w szkole i na zajęciach dodatkowych z Agatą Urbańską. Solidne podstawy, które wspólnie wypracowaliśmy dały mi możliwość późniejszego, pewnego i spokojnego wyboru mojej drogi artystycznej. Mogę i chcę szczerze polecić Agatę Urbańską jako nauczyciela czy to malarstwa i rysunku, czy też historii sztuki.

Tadeusz Dołkowski

"Na lekcje rysunku i malarstwa do Pani Agaty zaczęłam chodzić w połowie pierwszej klasy liceum, kiedy to zdecydowałam się startować na studia architektoniczne. Już wcześniej, w gimnazjum uczęszczałam na Jej zajęcia plastyczne w szkole i właśnie tak narodziła się moja miłość do sztuki, a w tym także do architektury. Zawdzięczam jej bardzo wiele. To dzięki Jej pozytywnemu nastawieniu i umiejętności w przekazywaniu swojego doświadczenia, tak wspaniale przygotowała mnie do egzaminów wstępnych na wymarzoną uczelnię- w tym roku zostałam studentką Architektury i Urbanistyki na Politechnice Poznańskiej. W Rysowni poza solidnymi podstawami w zakresie rysunku i malarstwa, nauczyłam się, że każdy jest wyjątkowy w tym, co robi i właśnie dzięki tej oryginalności oraz ciężkiej pracy może spełniać swoje marzenia. Tak, więc z zupełnie czystym sumieniem mogę polecić te zajęcia zarówno hobbystom, jak i osobom pragnącym kontynuować swoją naukę na uczelniach plastycznych, bądź technicznych. "

Adriana Kurek studentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Poznańskiej 12-09-2013

"Agata to kobieta obdarzona dużym temperamentem i poczuciem humoru. Zajęcia prowadzi w luźnej i wspanialej atmosferze co bardzo pomaga rozwinąć skrzyła i dobrze sie przy tym też bawić. Pracownia "Rysownia" z pewnością będzie niesamowitym i inspirującym miejscem o domowej, cieplej atmosferze."

Kamil Jurgowiak student architektury politechniki gdańskiej

"Zajęcia z rysunku pokazywały w bardzo prosty sposób istotę działania ołówka i kartki papieru. Ich ogromna zaleta był fakt, że nie tylko uczyły rysowania, ale także ukazywały wiedzę na temat historii sztuki, poszerzały horyzonty oraz wychowywały i uczyły życia. Natomiast zajęcia z historii sztuki były prowadzone w sposób bardzo ciekawy, ukazujący sztukę nie jako typowe "zakuwanie", ale jako wartość, która wzbogaca nasze artystyczne wnętrze."

Mateusz Jarząbkiewicz student architektury UTP w Bydgoszczy

Pani Agata jest osobą otwartą, pełną pasji, która zapala ludzi do pracy swoją wiarą w ludzkie możliwości. W momencie podejmowania ważnych decyzji i zadawania sobie pytania: "Co dalej?" pokazała mi, że sztuka to coś więcej niż rzeźba, obrazy i muzea za co bardzo Jej dziękuję. Dziś studiuję historię sztuki.Jak pisał Wojciech Kuczok: "Trzeba zawsze pamiętać o pasji: bez pasji nie ma sztuki; sztuki nie ma bez ryzyka. [...] W sztuce nie ma spokoju. Jako artysta pan spokoju nie zazna nigdy, a wyrzec się świętej sztuki dla powszechnego spokoju jest zbrodnią."

Kasia Gołędowska, studentka II roku, historia sztuki, UMK, Toruń

Na zajęcia plastyczne prowadzone przez Agatę trafiłam 10 lat temu. Przyciągnął mnie przede wszystkim niesamowicie twórczy klimat i rodzinna atmosfera, jakie panowały podczas naszych spotkań. Gdy okazało się, że również tak wątpliwe talenty jak ja mogą czerpać ogromną przyjemność z tworzenia, zostałam na dłużej. Agata jest świetnym pedagogiem- zawsze skutecznie nas mobilizowała, nie narzucając przy tym własnych wizji. Na zajęciach z historii sztuki zaraziła mnie pasją odkrywania twórczości wielkich mistrzów, która towarzyszy mi do dziś. Na te zajęcia z pewnością wyślę teraz moją mamę:)

Natalia Kabacińska studentka V roku , stosunki międzynarodowe SGW i prawo UW, Warszawa

Warsztaty plastyczne u Pani Agaty Urbańskiej, na które chodziłam przez lata, pozwoliły mi rozwinąć swój talent artystyczny. Na początku była to zabawa i ciekawa przygoda z sztuką. Z biegiem czasu, dzięki doskonałemu prowadzeniu przez tajniki sztuki, moje hobby przerodziło się w prawdziwą pasję. Miało to duży wpływ przy wyborze kierunku studiów. Moim celem stała się Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Przygotowania do egzaminu wstępnego wymagały wiele pracy, zarówno przy rysunku jak i zdobywaniu wiedzy o sztuce. Zajęcia praktyczne jak i dodatkowe fakultety z historii sztuki stworzone przez Panią Agatę, w pełni oswoiły mnie z materiałem potrzebnym do egzaminu. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu, które zdobyłam na lekcjach oraz ciężkiej pracy dostałam się na wymarzone studia. Swój sukces w dużej mierze zawdzięczam lekcjom pobieranym u Pani Agaty Urbańskiej. Dlatego polecam zajęcia zarówno z rysunku i malarstwa oraz fakultety z historii sztuki, każdemu kto ma zamiar kontynuować swoją naukę w kręgu sztuki.

Agnieszka Zamaro, studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu

"Słuchanie o sztuce, nawet od najlepszego teoretyka z tej dziedziny, nie może się równać z cennym doświadczeniem praktyka - osoby tworzącej - artysty... Profesor Agata Urbańska uczyła nie tylko Historii Sztuki, ale również innego patrzenia na otaczające nas kolory i kształty - pokazywała, że można widzieć rzeczywistość taką, jaka jest i jaka nam się podoba, a nie jak inni chcą, byśmy ją widzieli. Historia Sztuki w liceum była wspaniałą przygodą, ale również rzetelną nauką faktów i przyswajaniem specjalistycznej wiedzy. Uczyła twórczego myślenia, kształtowała gusta i postawy prokulturalne. Na te zajęcia chodziło się z ochotą i chociaż uczniowie zawsze zwracali się do swojej nauczycielki z należnym szacunkiem - per Pani Profesor, na przerwie nigdy nie mówiono o niej inaczej, jak w pełnych sympatii zwrotach: "My teraz mamy zajęcia z Agatką!" albo "Jutro będzie kartkówka u Agatki!"

Katarzyna Jelinska absolwentka Kulturoznawstwa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza doktorantka Zakładu Performatyki IK UAM

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze bardzo lubiłam rysować I malować. Już jako mała dziewczynka poświęcałam na to niemal każdą wolną chwilę. W drugiej klasie gimnazjum, chcąc rozwijać swoje umiejętności, zaczęłam uczęszczać na zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Agatę Urbańską. Muszę przyznać, że początkowo traktowałam te lekcje raczej jako rodzaj rozrywki, zabawy z pastelami I farbami. Jednak już w szkole średniej zdecydowałam, że chcę ubiegać się o przyjęcie na studia związane ze sztuką. Decyzję tę zawdzięczam w znacznej mierze właśnie pani Agacie, która potrafiła obudzić we mnie niesamowitą pasję. Dziś jestem spełnioną studentką Architektury Wnętrz na Bucks University w Wielkiej Brytanii I wiem, że swój sukces zawdzięczam wiedzy I umiejętnościom nabytym podczas lekcji u pani Agaty.

Magda Miller studentka architektury wnętrz Bucks Uniwersity, Wielka Brytania

"Zajęcia zapewniaj wszechstronny rozwój, nie tylko stricte artystyczny. podczas kółka ma się okazje poznać i spróbować różnych technik plastycznych, od malarstwa, rysunku, rzeźby, po grafikę, niewątpliwą zaleta jest wielka różnorodność, ciekawość tematów i rozwiązań. Bardzo indywidualne podejście Agaty pozwalające rozwijać mocne strony. Rzetelność, wielkie zaangażowanie w sztukę i malarstwo, wiedza, życzliwość, pasja, zapał, erudycja, oddanie. Wiedza z zakresu malarstwa, którą zdobyłam ucząc się u p. Agaty, miedzy innymi działania koloru, linii, plamy, kompozycji była niezbędna i zawsze przydatna na moich studiach i obecnie w mojej pracy jako projektanta tkanin/wzorów. Wiedza z zakresu historii sztuki, świadomość czego ma się okazje doświadczać podróżując jest nieoceniona. Przez te wszystkie lata zwiedzając różne miejsca w Europie, a teraz będąc we Włoszech i ciągle doświadczając na własne oczy wszystkiego o czym była mowa na zajęciach, architektury, malarstwa i rzeźby mam możliwość bardziej docenić i z większym zrozumieniem patrzeć na świat wokół. Sztuka stała się jedną z moich największych pasji i częścią mojego życia, także dzięki p. Agacie Urbańskiej"

Magda Stasiewska absolwentka edinburgh college of art, projektantka w Como, Włochy

"Miałam z Panią Urbańską historią sztuki w liceum. Zajęcia prowadziła interesująco, starała się wprowadzać ciekawe metody nauki. Potrafi zainteresować tematem tak, że nauka przedmiotu staje się interesująca. Studiuję kulturoznawstwo i wiedza zdobyta na zajęciach często mi się przydaje."

Sylwia Zabłocka studentka kulturoznawstwa, UAM w Poznaniu

"Znam panią mgr Agatę Urbańską wiele lat. Była moją nauczycielką historii sztuki i malarstwa. Zajęcia plastyczne prowadzone przez panią magister są wspaniałym sposobem rozwijania zdolności artystycznych. Profesjonalne prowadzenie warsztatów i sympatyczna atmosfera sprawiają, że zajęcia te są nie tylko szlifowaniem talentu pod okiem artysty, ale i wspaniałym sposobem spędzenia czasu z wartościowymi ludźmi. Poza tym pędzle, sztaluga i farby na pewno pozwolą oderwać się od dnia codziennego."

Katarzyna Szyplik

"p. Agata Urbańska i jej zajęcia:
- niesamowita osoba, zaraża swoją pasją, na którą choruję do dziś=),
- zajęcia prowadzone z pasją, wiedza przekazywana w sposób jasny i klarowny,
- rzetelny program, pełen komplet informacji, niezwykłe ciekawostki i przydatne wskazówki na maturę"

Weronika Szubarga - należy dopisać studentka historii sztuki UMK w Toruniu

Jestem już uczennicą drugiej klasy liceum plastycznego w Bydgoszczy, a moja zabawa ze sztuką zaczęła się już w podstawówce na dodatkowych zajęciach w szkole z panią Agatą Urbańską, która w gimnazjum również pomogła mi w przygotowaniach do mojej przyszłej szkoły. Na zajęciach zawsze panowała bardzo przyjemna atmosfera, a pani Agata wykazywała wobec nas dużo cierpliwości.

Kasia Śrutek uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy

"Zajęcia w Rysowni można określić jako przygodę dzięki której odkrywa i pogłębia się swoje umiejętności poprzez systematyczną pracę pod okiem profesjonalisty. Ponadto, wspaniała atmosfera i ludzie sprawiają,ze każdy może odnaleźć tu swoje miejsce. Bardzo polecam te zajęcia wszystkim osobom, tym którzy ze sztuką wiążą swoją przyszłość oraz zwykłym pasjonatom, ponieważ pomimo liczności grupy, P.Agata ma indywidualne podejście do każdej osoby i jej potrzeb. Bardzo serdecznie będę wspominać czas w pracowni, ponieważ moje plany i marzenia się spełniły(dostałam się na wymarzone studia) oraz dzięki niej poznałam tak wspaniała osobę jaka jest Pani Agata, która bardzo mi pomogła i okazała serce oraz nauczyła,ze nie można się nigdy poddawać. "

Agnieszka Ługiewicz

"Znam Panią Agatę z czasów mojej szkoły, zwłaszcza z okresu uczestnictwa w zajęciach historii sztuki, które odbywały się przez trzy lata mojej nauki w liceum. Lekcje te prowadzone były "na luzie" w miłej i wesołej atmosferze, z tym jednak "zastrzeżeniem", że uczeń wiedział, że jest czas i na żarty, i na pracę. W toku zajęć uczyłem się historii przede wszystkim malarstwa i architektury od czasów starożytnych, aż do współczesnych. Dodatkowym atutem zajęć była niewątpliwa wiedza i doświadczenie Pani Agaty, wynikającym nie tylko z racji zawodu nauczyciela, ale przede wszystkim z Jej artystycznej, malarskiej części życia. Grupa prowadzona przez Panią profesor była różnorodna. Gdy większość osób wykorzystywała ten fakultet w celu osiągnięcia dobrego wyniku z matury (z historii sztuki), ja uczęszczałem z przyczyn czysto poznawczych. Zawsze uważałem, że sztuka jest świadectwem rozwoju człowieka na przestrzeni wieków. Dlatego postanowiłem dowiedzieć się więcej niżbym mógł z atlasu czy muzeum. Lekcje u Pani Agaty właśnie mi to umożliwiły. Już po dwóch latach w obiektach architektury zacząłem dostrzegać pewne prawidłowości, schematy, aby później jeszcze mocniej docenić kunszt architektów, budowniczych, czy artystów. Może to dziwne, ale w wieku 17 lat naprawdę sprawiało mi ogromną radość rozpoznawać czy to autora obrazu, który podziwiam, czy elementy budynku sakralnego, który zwiedzam. Od tego czasu moje zwiedzanie, nieważne czy to Mogilna, czy Paryża stało się świadome. Za to jestem wdzięczny Pani Agacie. Dzisiaj, gdy studiuję na II roku prawa, wiem że wielorakość zainteresowań i szerokie spectrum wiedzy pomagają wieść życie pełne, z świadomością, że prócz kariery, czy pieniędzy jest jeszcze sfera idei i uczuć wyrażanych właśnie w Sztuce."

Witold Basałaj , student prawo UW , Warszawa

Rysownia - Bydgoszcz pracownia artysyczna rysunku i malarstwa prowadzi kursy rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nastostolatków.


Rysownia Agata Dołkowska
Bydgoszcz, ul. Dworcowa 84
REGON: 340881000

Agata Dołkowska
510 075 992